5 Darmowych Programów Online Do Tworzenia Grafiki
10 lipca 2020

5 Darmowych Programów Online Do Tworzenia Grafiki

Nie posiadasz Photoshopa. Nie przerobiłaś tysiąca graficznych tutoriali. Ba, nawet nie masz nic wspólnego z grafiką. Nie wiesz, czy dasz radę sama coś stworzyć na komputerze. Wydaje Ci się, że tylko profesjonaliści mogą tworzyć. Na nich przecież trzeba wydać sporą sumę pieniędzy.

No cóż, dziś rozwieję Twoje wątpliwości. To normalne, że nie będziesz od razu tworzyć wyśmienitych grafik. Pamiętaj, dzięki regularnej lekturze mojego bloga może się to zmienić. Wytłumaczę Ci podstawy projektowania. Dzięki mnie będziesz zadowolona ze swoich pierwszych kroków w świecie grafiki. W rezultacie sama poradzisz sobie z problemem.

Najważniejsza jest praktyka i przeglądanie inspiracji. Dzięki inspiracjom nauczysz się, co jest ładne i estetyczne. Dowiesz się jakie są łatwe i przyjemne dla oka rozwiązania. Dzięki praktyce będziesz szybciej tworzyć kompozycje. Będziesz też chętniej realizować swoje graficzne pomysły.

W tym wpisie pokażę Ci aż 5 darmowych programów online do tworzenia grafiki. Dzięki nim zaprojektujesz swoje grafiki – między innymi do social media lub na potrzeby marki (takie jak pierwsze logo). Wszystkie platformy przetestowałam. Zależało mi na tym, aby wymienione tu narzędzia były proste i intuicyjne w użyciu. Oczywiście w sieci można znaleźć dużo więcej kreatorów tego typu. W tym wpisie skupiłam się na 5, bo za dużo informacji na początek też nie jest dobre.

To co? Zaczynamy?

CANVA

Canva interfejs i grafika

Myślę, że pewnie słyszałaś o tym narzędziu. Jeżeli nie, to wspaniale. Właśnie poznasz jeden z najczęściej wybieranych programów online do tworzenia amatorskich grafik. Canva pokazuje, że wcale Photoshopa nie potrzebujesz. Dzięki Canvie możesz samodzielnie stworzyć ładną grafikę. Jest to dość intuicyjne narzędzie. Nie musisz być wirtuozem komputera, żeby sobie w nim poradzić. Dodatkowo Canva posiada tysiące zdjęć i ikon, które możesz użyć w swoich pracach za darmo.

Canva jest dostępna tylko w wersji angielskiej.

Wybierz Canve, jeśli: 

 • chcesz dodać animację do swojej grafiki,
 • chcesz stworzyć: wizytówkę, broszurę, ulotkę, newsletter, fakturę, posty do social media, eBooka, prezentację, kolaż, CV, infografikę,
 • lub chcesz stworzyć logo (darmowa wersja nie umożliwia pobierania grafiki z transparentnym tłem* – możesz wykorzystać 30-dniowy okres próbny wersji Pro. Wtedy jest możliwość pobrania logo z transparentnym tłem).

Cena:

 • na start narzędzie jest za darmo,
 • wersja Pro zaczyna się od 9,95$ miesięcznie.

CRELLO

Crello interfejs i grafika

Mój drugi faworyt tuż po Canvie. Poza grafikami możemy tworzyć animacje (niestety są płatne w pakiecie Pro). Znajdziemy tu też sporo zdjęć stockowych oraz mnóstwo kreatywnych i stylowych szablonów do wykorzystania.

Crello jest dostępne w polskiej wersji językowej.

Wybierz Crello, jeżeli:

 • chcesz dodać animację do swojej grafiki,
 • chcesz stworzyć: wizytówkę, ulotkę, baner, newsletter, post do social media, bon upominkowy, zaroszenie, infografikę,
 • lub chcesz stworzyć logo (darmowa wersja pozwala na pobieranie na transparentnym tle*),
 • masz problemy z językiem angielskim lub po prostu lubisz programy po polsku.

Cena:

 • bezpłatnie do podstawowego użytku,
 • cena pakietu Pro zaczyna się od 7.99$ za miesiąc.

STENCIL

Stencil interfejs i grafika

To kolejne dobre narzędzie do tworzenia grafik. Uważam, że Stencil jest trochę mniej intuicyjny w użyciu – chociaż ciągle łatwy do opanowania. Ma dość okrojone możliwości. Czasami potrzeba użyć trochę więcej kreatywności w projektowaniu. 

Stencil jest dostępny tylko w wersji angielskiej.

Wybierz Stencil, jeśli: 

 • chcesz narzucić swoje logo na zdjęcie,
 • chcesz stworzyć: posty do social media lub zaprojektować grafiki z inspirującymi cytatami, 
 • lub chcesz stworzyć logo (darmowa wersja pozwala na pobieranie grafik na transparentnym tle*).

Cena:

 • 10 pobrań w miesiącu jest za darmo,
 • cena wersji Pro zaczyna się od 9$ miesięcznie.

EASIL

Easil interfejs i grafika

Następny dość intuicyjny program. Wraz z utworzeniem konta dostajemy 30 dni darmowego pakietu Plus – co zdecydowanie jest zaletą. Po 30 dniach automatycznie konto przełącza się na wersję podstawową. W Easil możemy działać zespołowo. Zaprojektowany przez Ciebie szablon może edytować inny użytkownik. Jest to przydatne, kiedy chcemy zlecić komuś innemu tworzenie grafik i przy tym chcemy zachować nasz styl.

Easil jest dostępny tylko w wersji angielskiej.

Wybierz Easil, jeżeli:

 • chcesz stworzyć: grafikę do social media, grafikę do reklamy, wizytówkę, ulotkę, plakat, prezentację,
 • chcesz stworzyć prosty szablon, który może edytować ktoś inny,
 • chcesz stworzyć unikalny design (niewiele osób zna ten portal),
 • lub chcesz stworzyć logo (darmowa wersja nie umożliwia pobierania grafiki z transparentnym tłem*, ale mamy 30 dni próbnej wersji Plus).

Cena:

 • po dołączeniu dostajemy 30 dni próbnej wersji Plus, później konto przestawia się na bezpłatną wersję podstawową,
 • cena pakietu Plus zaczyna się od 7.50$ za miesiąc.

DESIGN BOLD

Design Bold interfejs i grafika

Ostatni wyróżniony przeze mnie kreator do tworzenia grafik. W Design Bold znajdziesz prosty i intuicyjny interfejs. Nie musisz się rejestrować, aby coś stworzyć – chyba, że chcesz pobrać swoją grafikę (wtedy musisz mieć zarejestrowane konto). To kolejne narzędzie, które posiada sporo różnych szablonów na każdą okazję. 

Design Bold jest dostępny tylko w wersji angielskiej.

Wybierz Design Bold, jeżeli:

 • chcesz stworzyć: grafikę do social media, plakat, ulotkę, prezentację, CV, zaproszenie, okładkę, 
 • lub chcesz stworzyć logo (darmowa wersja pozwala na pobieranie na transparentnym tle*).

Cena:

 • podstawowa wersja jest bezpłatna,
 • cena pakietu Pro zaczyna się od 9.99$ za miesiąc.

A na koniec dla wytrwałych dodam jeszcze niespodziankę. Narzędzie Free Photo Tool. Najlepsza darmowa alternatywa dla Photoshopa. Jeżeli kiedykolwiek najdzie Cię ochota na zgłębianie tematów grafiki, to z tym narzędziem można już zrobić nieco więcej. Nie polecam go na początek. Jest to dość skomplikowane narzędzie.

* Transparentne tło jest niezbędne przy projektowaniu logo. Dzięki temu możesz używać swojego logo na zdjęciach lub innych kolorowych powierzchniach grafik.

Podsumowanie


Chcesz własnoręcznie tworzyć grafiki na swoje potrzeby lub potrzeby Twojego biznesu, lub marki? Oto 5 sprawdzonych przeze mnie darmowych programów online do tworzenia grafik:

 1. Canva
 2. Crello
 3. Stencil
 4. Easil
 5. Design Bold

Moimi faworytami są Canva i Crello. Oczywiście każde z wymienionych narzędzi jest użyteczne. Warto najpierw ustalić jaki rodzaj grafiki chcesz stworzyć. Dopiero później wybrać narzędzie. Nie na odwrót! Nie chcemy stracić czasu tylko dlatego, że boimy się nowego narzędzia, prawda? 😉 

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące artykułu, śmiało pisz w komentarzach.
Widzimy się w następnym wpisie!

Do zobaczenia,

podpis

O MNIE
Milestone stopka

Cześć! Jestem Zuza.
Pokazuję, że można samodzielnie
i łatwo stworzyć grafiki lub branding. Uwielbiam tworzyć i inspirować.

ARCHIWUM